KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16087164
nr 1608 7164
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, "Kattvik". Signerad. Olja på duk, 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:02:45
22/3 15:50:22
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg